Serbian Automotive Cluster – AC Serbia (Szerbia)
Az AC Serbia hálózat olyan szerbiai vállalatokat és intézményeket foglal magában, amelyek autóipari alkatrészeket és komponenseket gyártanak, illetve szolgáltatásokat nyújtanak az autóipari ágazatban. A vállalkozások összekapcsolása, illetve a tudományos, fejlesztési és közintézményi hálózatépítés segít a szinergiák megteremtésében, közös fejlesztési projektek indításában és felismerhető márka létrehozásában, ugyanis magasabb minőségű termékeket és szolgáltatásokat tudnak kínálni a vállalkozások. Mindez hozzájárul tagjaink nemzetközi versenyképességének erősítéséhez is.
Termékmegfelelőségi és Biztonsági Szakemberek Egyesülete – ACE (Magyarország)
A szervezet célja, hogy a termékmegfelelőséggel és biztonsággal kapcsolatban tevékenykedő szakemberek számára naprakész, pontos információkat megosztani a gyártóeszközök jogi megfelelőségével és biztonságával kapcsolatos előírások, eljárások területén. Szakmai képzéseket szerveznek, rendezvényeket és konferenciákat tartanak, az ACE által szervezett eseményeken való részvétel természetesen nem csak az egyesületi tagok, hanem minden érdeklődő részére biztosítva van. Tevékenységük révén közvetlen kapcsolatépítési lehetőséget biztosíthatanak az érdekeltek és a piacfelügyeleti hatóságok között akár rendezvényeink keretén belül, vagy egyéb formában is.
Cluster Aerospace Technologies, Research and Applications – CASTRA (Bulgária)
A „Cluster Aerospace Technologies, Research and Applications” (CASTRA) a bolgár technológiaorientált konzorcium, amely olyan kkv-k, akadémiai és egyéb szakmai és állami szervekből áll, amelyek szakértelemmel, érdekeltséggel és kapacitással rendelkeznek, hogy együttműködjenek és közösen fejlesszenek és forgalmazzanak ipari technológiákat, termékeket és szolgáltatásokat az űrkutatás, az UAV és a kapcsolódó alkalmazási területek területén. A CASTRA jövőképe a kutatás, az innováció és a technológiai fejlesztések előmozdítása a légi és űrkutatási ágazatban a társadalom és a polgárok javára. A CASTRA küldetése a közvélemény érdeklődésének felkeltése a repülési és űrtechnológiák és a kutatás, valamint a klaszterhez tartozó szervezetek tevékenységei iránt; a közvélemény figyelmének felkeltése a Földön mindenki számára előnyös új, a világűrbe irányuló technológiák kifejlesztéséből és alkalmazásából, valamint a társadalmat szolgáló későbbi alkalmazásokból származó előnyökre.
Czech Machinery Cluster (Csehország)
A Czech Machinery Cluster (CMC) a gépiparban és a kapcsolódó iparágakban tevékenykedő szervezetek önkéntes szövetsége. Jogi és természetes személyek érdekképviseleteként 2003. március 20-án alakult. Nemcsak a gépipari cégeket, hanem a gépipar számára szolgáltatásokat nyújtó utánpótlás- és követő vállalkozásokat is tömöríti. A klaszter összeköti a nagyvállalatokat beszállítóikkal, a szolgáltató és logisztikai vállalkozásokkal, valamint a tudomány, a kutatás, a marketing, a humánerőforrás-fejlesztés és a felsőoktatás felé orientált intézményekkel.
Engineering Industries Association of Lithuania – LINPRA (Litvánia)
Független üzleti szervezet, amely nemzetközi és nemzeti szinten képviseli a litván gépipar, a fémipar, a gép- és berendezésgyártás, az elektromechanika és elektronika, a műanyag- és gumiipar területén működő vállalatok érdekeit.
European Lightweight Clusters Alliance – ELCA
Az ELCA egy olyan együttműködési kezdeményezés, amelynek célja a könnyűszerkezetes anyagok alkalmazásának felgyorsítása a stratégiai iparágakban. A közúti közlekedés a kezdeti célpont, de más könnyűszerkezetes anyagokhoz kapcsolódó ipari piacokat is megcéloznak. A szövetség egy egyedülálló, inkluzív üzleti keretet hoz létre, amely lehetővé teszi, hogy a bevett iparágak és a kutatóintézetek fő szereplői közösen tárják fel a könnyűszerkezetes piaci lehetőségeket, illetve elősegíti a könnyűszerkezetes technológiák gyakorlati megvalósítását célzó tevékenységeket.
Magyar Járműalkatrészgyártók Országos Szövetsége – MAJOSZ (Magyarország)
A Magyar Járműalkatrészgyártók Országos Szövetsége (MAJOSZ) célja a hazai autóipari beszállítók, szolgáltatók és K+F fejlesztési beszállítók képviselete, támogatása és összekapcsolása hazai és nemzetközi szinten, helyi gyártóink versenyképességének javítása érdekében. Tájékoztatást adnak a főbb trendekről, a jövőbeni programokról és a fejlesztési tervekről, különféle rendezvények szervezésével kötik össze a vállalkozásokat. Információszolgáltatással és a megfelelő vállalkozások összekapcsolásával segítikk tagjaikat üzleti potenciáljuk bővítésében.
Metal and Plastic Cluster (Bosznia-Hercegovina)
A fém- és műanyagipar a legnagyobb növekedési és foglalkoztatási potenciállal rendelkező ágazatok Bosznia-Hercegovinában. A klaszter az ezen ágazatokban működő vállalatok közötti szélesebb körű együttműködés platformjaként szolgál. A vállalatoknak biztosítaniuk kell a piaci lehetőségek fenntartható kihasználását és a versenyképesség erősítését. A klaszter segít a mikro-, kis- és középvállalkozások strukturális problémáinak felszámolásában a versenyképesség biztosítása érdekében. Ez különösen vonatkozik a kutatásra-fejlesztésre, a termelés területén való együttműködésre, a szakszemélyzet biztosítására, a marketingre és az értékesítésre.
Metal Processing Cluster – MPC (Lengyelország)
Moravian-Silesian Automotive Cluster – MAK (Csehország)
A klaszter célja a régió egymással kapcsolatban álló vállalatainak, vállalkozóinak és intézményeinek versenyképességének növelése, valamint az innováció és az exportképesség ösztönzése. A klaszterben működő vállalatok közös identitásának kialakítására törekszenek, és bizalmat és pozitív hozzáállást kívánnak teremteni az autóipar és az egész régió iránt.
NextMove (France)
A Normandiában és Párizs térségében található NextMove megtestesíti, élénkíti és népszerűsíti a „Mobilitás Völgyét”, egy olyan európai kiválósági területet, ahol a jövő mobilitásának kihívásaira válaszoló megoldásokat találnak ki, fejlesztenek, tesztelnek és iparosítanak. A mobilitás és az autóipar fő szereplőit összehozó NextMove kapcsolatot teremt a nagy cégcsoportok, a kkv-k, az induló vállalkozások, az egyetemek, a laboratóriumok és a területek között, és támogatja őket projektjeik létrehozásában és finanszírozásában. Ez egy egyedülálló hálózat, ahol fenntartható együttműködések épülnek ki egy gyorsan változó ökoszisztémában.
Észak-magyarországi Autóipari Klaszter – NOHAC (Magyarország)
A NOHAC 2006-ban alakult három vezető beszállító, a BOKIK, valamint a Miskolci Egyetem Innovációmenedzsment Kooperációs Kutatási Központ részvételével. A 2014 óra akkreditált klaszter célja, hogy az észak-magyarországi térség autóipari beszállítóinak társulása révén növelje azok versenyképességét, innovációs és jövedelemtermelő képességét, s így közelebb hozza tagjait az európai autógyártáshoz és az európai autógyártást partnereihez. Az alapítást követően számos további cég csatlakozott a NOHAC-hoz, amely mára 77 tagot számlál. A tagok többsége fém- és műanyag megmunkáló vállalkozás, de találunk köztük tervezőirodákat, tanúsítással és egyéb szolgáltatásokkal foglalkozó vállalkozásokat is. A klaszter tagvállalatai által foglalkoztatottak létszáma meghaladja a 16 000 főt, árbevételük megközelíti a 731 milliárd forintot, export árbevételük több mint 569 milliárd forint.
OMNIPACK Első Magyar Csomagolástechnikai Klaszter (Magyarország)
A klaszter tagjai elsősorban a könnyűipar csomagolástechnikai ágazatának termékgyártói, vagy azt kiszolgáló, illetve periférikusan csatlakozó vállalkozásai. Fontosnak tartják a környezetkímélő csomagolóanyagok és korszerű csomagolástechnikai technológiák, valamint a korszerű csomagolástechnikai megoldások fejlesztését.
Lithuaniain Automotive Export Association – LAuGEA (Litvánia)
A LAuGEA egy 2014-ben alapított, az autóiparhoz kapcsolódó litván vállalatokat és a tudomány képviselőit tömörítő, ágazatközi üzleti klaszter. A LAuGEA tagjainak együttműködése a tudományos potenciál révén nagyobb lehetőségeket biztosít a termékfejlesztés, a tesztelés és a marketing terén a helyi és külföldi piacokon, valamint a vállalati költségek hatékonyabb kezelését.
A LAuGEA tagjai aktívan részt vesznek nemzetközi kutatási és innovációs programprojektekben, nemzetközi kiállításokon és üzleti missziókon, valamint együttműködnek különböző vállalatokkal, kormányzati szervekkel, civil szervezetekkel, kutatási és termékfejlesztési partnerekkel és más hasonló tevékenységű intézményekkel. A kutatási, fejlesztési és innovációs (K+F+I) tevékenységeket a klasztertagok és partnerek tulajdonában lévő laboratóriumok kihasználásával végzik.
Vojvodina Metal Cluster – VMC (Szerbia)
A VMC a vajdasági/szerbiai fémipar versenyképességének javítását célzó üzleti szövetség és a szerbiai fémipari dolgozók legfontosabb szövetsége. A VMC-t 2011-ben alapította 76 alapító: 56 magántermelő vállalat és 20 támogató intézmény, azóta a tagok száma 170-re emelkedett. A VMC az azonos nevű projekt egyik legfontosabb eredményeként jött létre, amely az EU pénzügyi támogatásával valósult meg, amelyhez a klaszter a projekt végéig teljes mértékben kapcsolódott.