Profil:
Ma a pécsi Műszaki és Informatikai Kar 3000 hallgatójával, több évtizedes tapasztalatával, megújított, kibővített egyetemi campusával Magyarország műszaki felsőoktatásának egyik legszínesebb intézménye, a magyar műszaki élet egyik meghatározó központja. A Dél-Dunántúli régió mérnökképzésének fellegvára, a magyar műszaki élet egyik meghatározó központja.
Nyolc alapképzésük lefedi a műszaki, művészeti és az informatikai tudományterületet, az építészmérnöki, építőmérnöki, gépészmérnöki, környezetmérnöki, villamosmérnöki, informatikai, építőművészeti tudományágakban. Felsőoktatási szakképzésük, a televíziós műsorkészítő is keresett képzés. Hallgatóik 10 mesterképzés közül válogathatnak, elsősorban az építészmérnöki, építőművészeti, építőmérnöki és az informatikai tudományágakban.
2014 szeptemberétől osztatlan építészmérnök, valamint a doktori iskola PhD és DLA, 2015 szeptemberétől mérnökinformatikus BSc és MSc, Építőmérnök BSc, Szerkezet-építőmérnök MSc angol nyelvű képzésben is részt vehetnek hallgatóik.
2015 szeptemberétől az Építészmérnök, Építőmérnök, Gépészmérnök, Villamosmérnök, Mérnökinformatikus, Környezetmérnök BSc szakokon, gyakorlatorientált, ipari cégek, vállalatok részvételével zajló, más néven duális képzési formát is indítanak.
Diplomásoknak 13 szakmérnök-/szakember-képzést ajánlanak szakirányú továbbképzési céllal.
Oktatóik száma 135 fő, 82 fő PhD és DLA fokozattal rendelkezik, 29 százalék habilitált. Három oktatójuk az MTA doktora, három művészeti díjas oktató, három Magyar Művészeti Akadémia, egy Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia tag, 13 fő tudományos kandidátus és három főállású kutatójuk van. Oktatóik több mint fele 50 év alatti.
2007–2008-ban megvalósult a kar Boszorkány úti oktatási, kutatási ingatlan együttesének felújítása 3,5 milliárd forint összegben, húszezer négyzetméteres alapterületen. A campus részeként megújult a 800 fős kollégium épülete, kétágyas, fürdőszobás szobákkal. A közel húszezer négyzetméteres, oktatási célú épület teljes körű rekonstrukciója során légkondicionált tantermeket alakítottak ki, melyek a kor kívánalmainak megfelelő multimédiás eszközökkel is felszereltek. Az oktatási épületeinkhez kapcsolódó laboratóriumok a legkorszerűbb technológiákat bemutató eszközökkel, műszerekkel vannak ellátva.
Termékek, szolgáltatások:
A karon 2006 szeptemberétől hét alapképzési (BSc) szakra – építészmérnök, építőmérnök, gépészmérnök, környezetmérnök, mérnök informatikus, műszaki szakoktató, villamosmérnök – és építész mesterképzési szakra lehet jelentkezni és ezeken oklevelet szerezni. A hallgatók választhatnak a felsőfokú szakképzések – gépipari mérnökasszisztens, hulladékgazdálkodási technológus, médiatechnológus-asszisztens, televízióműsor-gyártó és villamos mérnökasszisztens – és a rövid ciklusú szakirányú továbbképzések széles skálájából. A Kar oktatói, kutatói, valamint a hallgatók legjobbjai a régió gazdasági életének szereplőivel karöltve vesznek részt a térség K+F tevékenységében.
A felsőfokú duális képzésben résztvevő klasztertagok száma folyamatosan növekszik, jelenlegi résztvevők:
- Büttner Kft.
- CADSOL Kft.
- GLT Delta Kft.
- Körber Hungaria Gépgyártó Kft.
- Kaposvári Villamossági Gyár Kft.
- KONTAKT-Elektro Kft.
- Lakics Kft.
- Matro Kft.
- Sampo Kft.
- Staruss Metal Kft.
- Seres Kft.
- ZIEHL-ABEGG Kft.
Know-how és technológiák:
A végzett hallgatók kiváló munkaerő piaci elhelyezkedési lehetőségekkel rendelkeznek. A karon hangsúlyos a képzés gyakorlati jellege is. Ennek része a hathetes nyári szakmai gyakorlat. Az ipar vezető szakembereivel való együttműködés kiemelkedő eseményei az évente rendszeresen megrendezett szaknapok. A műszaki szakoktató képzésben helyet kapnak a fejlesztő tréningek, valamint az életszerű és a hallgatói önállóságra építő projektek.
Alapítás éve: 1970
Alkalmazottak száma: 400 fő
Minőségbiztosítási rendszer: MSZ EN ISO 9001:2009
Telephely: 7622 Pécs, Boszorkány u. 2.
Weboldal: mik.pte.hu
Email:
Telefon: +36 72 503-650/23731