A GLT Delta Kft. innovatív 3D szkenneléssel gyakorlatilag hiba- és anyagveszteség nélkül tud előreszerelt gépészeti rendszereket gyártani. A vállalkozás újabb mérföldkőhöz érkezett: uniós forrásból új csarnok épült, megújultak az irodák, korszerűsítették az eszközparkot és jelentős energetikai fejlesztést is végrehajtottak.
A GLT Delta Kft. folyamatosan törekszik arra, hogy innovatív és hatékony technológiákkal dolgozzon, melynek kulcseleme a „GLT 2.0 Stratégia” megvalósítása:
- Új csarnok építése Szigetváron: egy új mérföldkő életükben, céljuk, hogy megtöltsék a teljes csarnokot projektekkel.
- Energetikai korszerűsítés: hőszivattyús rendszerrel növelték a szigetvári bázis energiahatékonyságát.
- Eszközbeszerzés és munkaállomások kialakítása: precízebb és gyorsabb munkavégzés az új, fejlettebb technológiákkal, például plazmavágó robottal.
- Nemzetközi jelenlét erősítése célzott marketingeszközökkel.
A GLT Delta Kft. víziója korszerű Ipar 4.0 alapú működés, amely nemcsak a hatékonyságot helyezi középpontba, hanem a fenntarthatóságra is hangsúlyt helyez. Az előreszerelt gépészeti rendszerek helyszíni beüzemelése negyedannyi időt vesz igénybe, mint a hagyományos kivitelezés. Legutóbbi ausztriai projektjük során mindössze három szakember elegendő volt egy magasház épület sprinkler rendszerének teljes kiépítéséhez.
A modernizált eszközpark és a megújult munkafolyamatok által nemcsak a termelékenység, hanem az ügyfél-elégedettség is növekszik. A nemzetközileg elismert vállalat célja, hogy továbbra is élen járjon a korszerű épületgépészeti megoldások bevezetésében: Magyarországon más épületgépész cégek nem dolgoznak plazmavágó robottal, a GLT Delta Kft.-nek kettő is van. Az új üzemcsarnokuk mellett mobil konténerben található a hőszivattyú, amelyhez nem kell építési engedély, illetve így nem a gyártóterületből kell elvenni helyet. A GLT Delta Kft.-nél az utóbbi években lezajlott a generációváltás, ma már a fiatalok vezetik a céget a folyamatos fejlődés útján.
A GLT Delta Kft. a Széchenyi Terv Plusz keretében meghirdetett GINOP_PLUSZ-1.1.2-21-es pályázaton elnyert 406,5 millió forintos feltételesen visszatérítendő uniós támogatással valósította meg az átfogó fejlesztési projektet.
2025.04.15.