A 97. DDGK Benchmarking ülésnek a Hidrofilt Kft. nagykanizsai telephelye adott otthont. A Hidrofilt technológiával előállított ivóvizet Magyarországon több mint 1,2 millió, világszerte pedig csaknem 2,7 millió ember fogyasztja. Az esemény célja a klasztertagok közötti tapasztalatcsere volt 2024-es üzleti évvel és a 2025-ös kilátásokkal kapcsolatban.
A rendezvényt Csirke Balázs, a DDGK elnöke, valamint Borsos Krisztina, a Hidrofilt Kft. ügyvezetője nyitotta meg. Ezt követően a résztvevők egy üzemlátogatáson vehettek részt, ahol bepillantást nyerhettek az innovatív vízkezelési megoldások fejlesztésének és gyártásának folyamataiba. A Hidrofilt Kft. tevékenysége megoldást jelent számos fenntarthatósági kérdésre, többek között foglalkoznak nehézfémek, oldószerek, gyógyszermaradványok, olajok, festékek eltávolításával és szennyvíz újrahasznosítással és tengervíz sótalanítással is.
Vállalati helyzetkép és piaci trendek
DDGK 97. benchmarking ülésén a klasztertagok a 2024-es üzleti év tapasztalatait és a 2025-ös kilátásokat vitatták meg. Több vállalat sikeresen nyitott új iparágak – például az elektromobilitás, élelmiszeripar, gyógyszeripar és szennyvízkezelés – felé, míg mások a vasúttechnika, energiaszektor és hadiipar területén bővültek.
Néhány tag számára az autó- és építőipari beruházások halasztása kihívást jelentett, míg más szektorok, például a vegyipar és az élelmiszeripar némi stabilitást biztosítottak. A támogatási források korlátozottsága miatt sok vállalat saját forrásból fejleszt.
A 2025-ös évvel kapcsolatban a klasztertagok alapvetően optimisták, több cég kapacitása már hónapokra előre le van kötve. Ugyanakkor a piacon továbbra is tapasztalható bizonytalanság, amelyre a vállalatoknak rugalmas stratégiával kell reagálniuk.
Kutatás-fejlesztési lehetőségek és támogatások
A benchmarking ülés egyik kiemelt témája a kutatás-fejlesztés finanszírozása és az ezzel járó adókedvezmények voltak. Glósz Andrea, a Glósz és Társa Kft. ügyvezetője tartott előadást a számviteli és könyveléstechnikai előnyökről.
2025.02.20.